w

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Koncert Noworoczny

Amadeus Guitar Duo - 23. Mielecki Festiwal Muzyczny
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Koncert Noworoczny

Zespół ŚLĄSK ponownie odwiedzi Rzeszów !!! Już 3 stycznia 2021 r. ten wybitny zespół pod dyrekcją Pana Zbigniewa Cierniaka ponownie odwiedzi nasze miasto. Koncert Galowy odbędzie się w Sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata. W Rzeszowie, jak ranga miejsca nakazuje zespół wystąpi w składzie ponad 100 artystów: solistów, baletu i chóru. Artyści zaprezentują program oparty w na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych, oraz z okazji Świąt Bożego Narodzenia wykona najpiękniejsze kolędy.

Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu "Śląsk" swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi i sławy Zespołu ,,Śląsk". W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: ,,Karolinka", ,,Ondraszek", ,,Hej te nasze góry" oraz tańców: ,,Taniec chustkowy", ,,Krakowiak", ,,Tańce górali podhalańskich" i wielu innych utworów. Bardzo rzadko Zespół ,,Śląsk" prezentuje swoje umiejętności na galowych koncertach na polskich scenach, zatem warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

ZAPRASZAMY!!!

Gdzie? Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego
Kiedy? 3 stycznia 2021 o godzinie 15:00
Adres: ul. Fryderyka Chopina 30, 35-959 Rzeszów
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 130zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

Liryczna opowieść o magicznej potędze miłości!

Liryczna opowieść o magicznej potędze miłości!

Maleńczuk + Rhythm Section - koncert z zespołem - największe przeboje

Maleńczuk + Rhythm Section – koncert z zespołem – największe przeboje