w

Wojtek Mazolewski Quintet – 23. Mielecki Festiwal Muzyczny

Wojtek Mazolewski Quintet - 23. Mielecki Festiwal Muzyczny
Wojtek Mazolewski
Wojtek Mazolewski Quintet – 23. Mielecki Festiwal Muzyczny

Wojciech Mazolewski to muzyk jazzowy, założyciel kilku zespołów, wśród nich grupy Pink Freud, która jest najbardziej znana szerszej publiczności. Mazolewski partnerował tak wybitnym muzykom jak: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Tomasz Stańko, John Zorn, Peter Kowald, Tymon Tymański, Jerzy Mazzoll, Olo Walicki, Andrzej Smolik, Mikołaj Trzaska, Marcin Masecki, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Prezentował muzykę jazzową w dużych stacjach radiowych: w Polskim Radio Gdańsk, Chilli Zet, czy – do niedawna – w radiowej "Trójce". Otrzymał wiele prestiżowych nagród muzycznych. Wiele koncertuje, głównie w Europie, Ameryce Południowej i Japonii.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Znawcy jazzu doceniają nie tylko jego muzykę, ale też osobisty wkład Mazolewskiego w przybliżanie jazzu młodemu pokoleniu. Jazz na listach przebojów, jazz w TV i jazz na łamach prasy popularnej – tego wcześniej nie było, a teraz zdarza się coraz częściej. Wielu uważa, że to m.in. wynik niekonwencjonalnych projektów firmowanych przez Mazolewskiego. Jest jednym z twórców, którzy wydźwignęli ten elitarny i niszowy gatunek muzyczny na duże sceny, którym udało się dotrzeć z jazzem do szerokiej publiczności.

Wojciech Mazolewski największą popularność zdobył, będąc liderem grupy Pink Freud, która zdobyła wielkie uznanie na polskiej scenie muzycznej. Założył też supergrupę Bassisters Orchestra, w której występowali muzycy tak znani i cenieni jak: Piotr "Emade" Waglewski (sampler), Bartosz "Fisz" Waglewski (wokal), Mikołaj Trzaska (saksofon) i Macio Moretti (perkusja), czy Michał "Bunio" Skrok (sampler). W zamyśle miał być to jednorazowy projekt, którego celem było stworzenie muzyki do przedstawienia teatralnego, jednak supergrupa funkcjonowała dłużej, a jej członkowie się zmieniali. Bassisters Orchestra nagrała dwa albumy: "Live at Wrzeszcz" (2004) oraz "Numer Jeden" (2006). Obecnie muzyk występuje w formacji "Wojtek Mazolewski Quintet", z którą wystąpi w Mielcu podczas 23. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Uznanie i świetne recenzje, także za granicą, "Wojtek Mazolewski Quintet" zebrał za płytę "Polka". Jest również autorem muzyki do spektakli teatralnych, filmów niszowych, a także kompozycji do serii audiobooków wydawanych przez Audiotekę.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Gdzie? Sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Kiedy? 11 września 2020 o godzinie 19:00
Adres: al. Niepodległości 7, 39-300 Mielec
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 40zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Olek Żak

Nowy program "Nie dać się sprowokować"

Nowy program “Nie dać się sprowokować”

Termin przydatności

Termin przydatności