w

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
Beata Paluch, Józef Baran, Walentyn Dubrowskij, Michał Półtorak
ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Józef Baran, “STAN MIŁOSNY… PRZERYWANY” to ponad 400 stronicowy, wieloletni zapiśnik złożony m.in. z dziennikowych refleksji o czasach współczesnych i staroczesnych, poezji, prozie i muzyce, miniatur prozatorskich ujętych w sylwiczną formę dziennika, reportaży z podróży, anegdot o sławnych i mniej sławnych poetach i artystach (Transtroemer, prof. Sandauer, Kantor, Trela, Ziemianin i inni), pomysłów na wiersze i piosenki, obserwacji szpitalnych, komentarzy politycznych i eschatologicznych, wyznań osobistych, prowokacji intelektualnych, listów, m.in. od Anny Kamieńskiej, Erny Rosenstein, Anny Dymnej, Sławomira Mrożka, Beaty Paluch, Bogdana Madeja…wspomnień i notatek ze snów i jawy, i tego wszystkiego, co dotyczy “stanu miłosnego… przerywanego”, czyli życia, miłości i śmierci. W spektaklu wycinki bogatej twórczości Józefa Barana. Zabrzmią również utwory skomponowane do jego słów przez wybitnego współczesnego kompozytora Andrzeja Zaryckiego.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Teksty piosenek Józef Baran Muzyka Andrzej Zarycki Wystąpią artyści Teatru Starego w Krakowie i Piwnicy Pod Baranami: Beata Paluch – aktorka (recytacja i śpiew), Józef Baran – poeta, Walentyn Dubrowskij – pianista i aranżer, Michał Półtorak – skrzypek.

Gdzie? Zamek Kazimierzowski
Kiedy? 23 marca 2020 o godzinie 19:00
Adres: Aleje 25 Polskiej Drużyny Strzeleckiej, 37-700 Przemyśl
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 25zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

Program pt. Anatomia

Program pt. Anatomia

OBSADA WKRÓTCE!

OBSADA WKRÓTCE!