w

Koncert Muzyki Indiańskiej

Amadeus Guitar Duo - 23. Mielecki Festiwal Muzyczny
Braulio Mamani, Eric Simon Muching, Dany Cama Hinojosa, Willy
Koncert Muzyki Indiańskiej

Zespół prezentuje muzykę andyjską, relaksacyjną z elementami boliwijskiego oraz peruwiańskiego folkloru. Zespół El Sikuri został stworzony przez 4 muzyków z Peru i Boliwii zajmujących się grą na fletach andyjskich oraz zespołu Ahorita Voy, który zajmuje się graniem jazzu w stylu andyjskim. Głównym instrumentem jaki usłyszymy na scenie to peruwiańska quena, która datowana jest jako najstarszy flet na świecie (około 5 tyś lat). Usłyszymy także zampońę, toyos, fletnie pana i wiele innych etnicznych instrumentów – także perkusyjnych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Braulio Mamani – urodził się w Boliwii. Z muzyką związany jest od 1984 roku. Jego bardzo wysoki poziom gry na zampońach oraz fletni pana pozwolił mu podróżować niemalże po całym świecie. Nagrał wiele płyt w tym jest autorem wszystkich płyt "El Sikuri". Mówi po hiszpańsku, niemiecku oraz w ajmara (język Inków)

Eric Simon Muching- pochodzi z Peru. Brał udział w wielu projektach i zespołach podróżując po całej Europie i Azji. Gra na gitarze andyjskiej, gitarze basowej, zampońi i śpiewa. Mówi w języku hiszpańskim niemieckim, angielskim i portugalskim.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Dany Cama Hinojosa ( czyt. inohosa) – urodził się w Peru.  W 1983 roku rozpoczął naukę u rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Grał w wielu zespołach w Czechach, Mongolii, Chorwacji. Gran na wszystkich rodzajach queny, quenacho, zampońi oraz toyos ( wielkie zampońe). Mówi po hiszpańsku oraz quechua (keczua – język Inków)

Willy – pochodzi z Boliwii. Jest wirtuozem queny i także gra na zampońach oraz fletni pana. Od wielu lat żyje z koncertowania. Na stałe mieszka w Brnie. Jego talent pozwala mu na granie w wielu projektach muzycznych, a energia jaka wychodzi z jego instrumentów przenosi słuchacza w inny świat.

W trakcie koncertów często występują również muzycy z Polski:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Mateusz Pęcak – quena, quenacho, bębny
Kamil Kielar – gitara
Tomasz Miazga – instrumenty klawiszowe
Konrad Kiełbasa – gitara basowa
Filip Łukaszewicz – perkusja

Gdzie? Jaś Wędrowniczek
Kiedy? 6 marca 2020 o godzinie 18:30
Adres: Bieleckiego 8, 38-480 Rymanów
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 35zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Maks Kurcz

Kabaret Ani Mru-Mru w nowym programie "Cirque de volaille"

Kabaret Ani Mru Mru – Nowy Program: Cirque de volaille!

Najnowszy program Kabaretu Nowaki "Za granicą żartu" !!!

Najnowszy program Kabaretu Nowaki "Za granicą żartu" !!!