w

Daniel Spaleniak w Rzeszowie

Daniel Spaleniak w Rzeszowie
Daniel Spaleniak
Daniel Spaleniak w Rzeszowie

DANIEL SPALENIAKRzeszów – Niezła Sztuka (Jana III Sobieskiego 18)czwartek, 16 stycznia 2020, godz. 20:00

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Daniel SpaleniakDaniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent,  kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego kompozycje (między innymi "Dear love of mine", "Why", "Back Home")  można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: "Ozark" (Netflix), "Elementary (CBS), "Six" (History Chanel), "Good Behavior" (TNT), "The Path" (Hulu) czy "Shooter" (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – pisze Jarek Szubrycht, dziennikarz "Gazety Magnetofonowej" i "Gazety Wyborczej".

Daniel ma na koncie już cztery albumy, które spotkały się z uznaniem fanów i krytyków muzycznych. Jego trzecia płyta "Life is somewhere else" była nominowana do nagrody Fryderyki  2019 w kategorii "Blues/Country". Artysta oprócz tego, że wydaje płyty, pisze również muzykę do filmów i seriali. Ostatni album "Burning Sea", wydany w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach.

– Nie dziwią mnie pojawiające się głosy, że Danielowi Spaleniakowi z uwagą przyglądają się przedstawiciele scen zagranicznych. Jego poszukiwania klimatu, zabawy powtarzalnością form przywodzą na myśl zjawiska, które od ponad dekady przebijają się na światowej scenie alternatywnej. (…) to muzyka pobudzająca wyobraźnię, która spokojnie mogłaby pojawić się jako ścieżka dźwiękowa do filmu lub serialu – pisze Marcin Cichoński w tygodniku "Wprost". Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Gdzie? Niezła Sztuka
Kiedy? 16 stycznia 2020 o godzinie 20:00
Adres: Jana III Sobieskiego 18, 35-001 Rzeszów
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 30zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

Spektakl pt: "Śmiech Wzbroniony"

Spektakl w reż. H. Adamka pt:" Śmiech Wzbroniony"

Anna Mucha

Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk/ Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski