w

Baranovski

Baranovski
Wojtek Baranowski
Baranovski

Zapraszamy 6 marca 2020 roku na wyjątkowy koncert. W sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu wystąpi Baranovski!

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

"Tak się robi pop".
"Początek kariery BARANOVSKIEGO każe przypuszczać, że mamy do czynienia z muzykiem o midasowym dotyku".
"Zobaczyłem w nim weselszy odpowiedni Korteza. Może też potencjalnego konkurenta dla Dawida Podsiadły".
"Szkoda, że BARANOVSKI był już kandydatem do Fryderyka po wydaniu raptem kilku nagrań. Z albumem "Zbiór" stałby się pewniakiem do zwycięstwa".

To tylko kilka cytatów z recenzji oczekiwanej od dawna debiutanckiej płyty BARANOVSKIEGO, w zgodnej opinii krytyków jednego z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. To także jedna z najbardziej błyskotliwych karier na rodzimej scenie w ostatnich sezonach. Jej bohater potrzebował bowiem zaledwie półtora roku od premiery debiutanckiej piosenki, aby cztery kolejne przebojowe single wprowadzić na najwyższe rotacje największych stacji radiowych, zdobyć nominację do Fryderyka, a z koncertami pojawić się na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Za projektem BARANOVSKI stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w programie The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Na początku 2018 roku przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię. Już w debiutanckim sezonie dwukrotnie udało mu się wejść do top 20 najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce. Najpierw popularność zdobył singiel "Dym". Jeszcze lepiej poradził sobie numer "Luźno", który w radiu jesienią 2018 ustępował jedynie przebojom Dawida Podsiadły, Pawła Domagały i Orkiestry Męskiego Grania. Jeżeli dodać do tego występy podczas najważniejszych koncertowych wydarzeń w kraju, na czele z Open’erem, Orange Warsaw Festivalem i Męskim Graniem, można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z jednym z najmocniejszych wejść na rynek ostatnich sezonów. Najlepszym tego potwierdzeniem jest nominacja do Fryderyka w kategorii "fonograficzny debiut roku".

W 2019 rok BARANOVSKI wszedł z kolejnym singlem zapowiadającym jego debiutancką płytę. I to singlem nie mniej chwytliwym i przyjaznym radiu jak dotychczasowe propozycje, acz utrzymanym w zupełnie innym tonie. Mowa o piosence "Zbiór" – łagodnej i nastrojowej balladzie, w której BARANOVSKI pokazał się jako romantyczny wrażliwiec, muzycznie zaś dał w niej wyraz swojej sympatii do klasycznych brzmień w duchu vintage. Kolejny bardzo udany sezon wypełniły liczne koncerty w całej Polsce, w tym występy na Olsztyn Green Festivalu, Fest Festivalu w Chorzowie i warszawskim festiwalu "Co Jest Grane". Jeszcze większy sukces odniósł opublikowany późnym latem 2019 singiel "Czułe miejsce", który stał się jednym z największych hitów roku, podbijając szczyt oficjalnej listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, a na YT notując efektowny wynik ponad 7 milionów wyświetleń. 25 października swoją premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana "Zbiór", której entuzjastyczne przyjęcie potwierdza, że przed artystą wkrótce kolejne duże sukcesy. 2020 to będzie jego rok w polskiej muzyce!

Organizatorami koncertu są Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miasto Mielec.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Partnerami wydarzenia są producent suplementów diety AvetPharma, Agencja Reklamowa MCDesign, ErgoHestia Oddział Grupy Jerzy Wąs oraz Agencja Ochrony Top-Servis.

Patronat medialny objęły portale promocja.mielec.pl, wcj24.pl, korso.pl, czyliwiesz.pl, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso i Wieści Regionalne.

Gdzie? Sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Kiedy? 6 marca 2020 o godzinie 20:00
Adres: al. Niepodległości 7, 39-300 Mielec
Chcesz więcej wydarzeń z tego miejsca? Kliknij tutaj
Cena: od 70zł
To wydarzenie już się odbyło
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Olek Żak

Muzyka zespołu Queen symfonicznie

Muzyka zespołu Queen symfonicznie

HAPPYSAD

HAPPYSAD