w

Wzmożone kontrole policji i sanepidu na Podkarpaciu. Maseczka albo mandat

Zgodnie z zapowiedziami Policja wraz z sanepidem rozpoczęła codzienne kontrole w sklepach czy autobusach. Pouczenia i mandaty to już codzienność.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Od początku wakacji nałożono już 16 mandatów i pouczono ponad 200 osób. Niektóre przypadki zakończą się w sądzie. Oprócz rutynowych kontroli organizowane są również dedykowane akcje, w których za cel funkcjonariusze biorą konkretne obiekty, np. autobusy komunikacji miejskiej i ich wzmożona kontrola.

Oprócz kontroli czysto policyjnych organizowane są również tandemy, w których skład wchodzi funkcjonariusz policyjny oraz pracownik sanepidu. Takich kontroli na terenie województwa w ostatnich dniach było ponad 500.

Skontrolowano 10 zakładów pracy, 138 zakładów gastronomicznych, 150 sklepów spożywczych i hipermarketów, 77 salonów fryzjersko-kosmetycznych, 8 obiektów sportowo-rekreacyjnych, dyskotekę, kino oraz 131 inne miejsca i obiekty, w tym apteki, lodziarnie, targowiska, festyn, stacje paliw i inne. Udzielono 140 pouczeń oraz nałożono ogółem cztery mandaty: 3 w zakładach żywienia zbiorowego i 1 w sklepie

– komunikat WSSE w Rzeszowie.
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jakie są obowiązki?

Zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, maseczka wymagana jest w obiektach zamkniętych – takich jak sklep, kościół, szkoła, poczta, kino, urząd itd. Wyjątek stanowią wydzielone ostatnio strefy żółte i czerwone, w których restrykcje mogą być ostrzejsze (więcej przeczytasz o tym tutaj: Rząd zadecydował o nowych obostrzeniach). W przypadku niestosowania się do obowiazujących przepisów, grozi nam mandat w wysokości 500zł. Skrajne przypadki mogą trafić do sanepidu, który może nałożyć karę administracyjną w wysokości nawet 30 000zł.

Ponadto mundurowi przypominają właścicielom i pracownikom obiektów zamkniętych takich jak sklepy czy placówki usługowe, że powinni zwracać uwagę klientom nieprzestrzegającym przepisów. W przypadku konieczności mogą wezwać do pomocy funkcjonariuszy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Klienci bez maseczek w miejscach, w których są obowiązkowe mogą się liczyć z tym, że nie zostana obsłużeni.

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Maks Kurcz

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Na pomniku papieża w Dębicy zawisła tęczowa flaga. Reakcja internautów – natychmiastowa

Wybuch ego w drogim SUV-ie. Ten kierowca się nieźle zdenerwował.