w ,

WrrrWrrr

Adam Sidor: Uczniowie na lekcje powinni chodzić w przyłbicach

Uczniowie na zajęcia będą chodzić w przyłbicach, a wychowanie fizyczne będzie odbywać się na zewnątrz – oto wytyczne podkarpackiego inspektora sanitarnego dla dyrektorów szkół w województwie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Wczoraj w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa z samorządowcami i dyrektorami szkół, w której poinformowano o organizacji nowego roku szkolnego. Na konferencji obecni byli: Adam Sidor (Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny) oraz Małgorzata Rauch (Podkarpacki Kurator Oświaty).

Już teraz należy myśleć kompleksowo, całościowo we wszystkich możliwych wariantach zdarzeń, co do nowego roku szkolnego. To, co najważniejsze to to, że rozpoczynamy rok szkolny w tym modelu, który najbardziej znamy, który jest oczekiwany, czyli w modelu tradycyjnym, stacjonarnym.

– mówi Małgorzata Rauch

Dyrektorzy szkół otrzymali już wytyczne, które pozwolą im określić kompetencje osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczniów i pracowników w ich placówkach. Dodatkowo każdy dyrektor szkoły w konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym będzie mógł decydować o formie prowadzonych zajęć. Będą to mogły być zajęcia online lub hybrydowe. Jak przekazuje Małgorzata Rauch – będzie to rozwiązanie tymczasowe.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Adam Sidor rekomendował dyrektorom szkół wyposażanie uczniów w przyłbice oraz zalecał, by zajęcia wychowania fizycznego, niezależnie od warunków atmosferycznych, były prowadzone na zewnątrz. Swoje zalecenia argumentował faktem, ze w warunkach szkolnych praktycznie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego. Bez lekarstwa ani szczepionki jedynym możliwym zabezpieczeniem jest zasłanianie ust i nosa. Przyłbice dla uczniów powinna zapewnić szkoła.

Inspektor wskazał również na istotę współpracy szkół z powiatowymi stacjami sanepidu, dlatego każdy dyrektor otrzyma bezpośredni kontakt do powiatowego inspektora sanitarnego.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Michał Czaroń

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przejechali rowerami z Gdańska do Rzeszowa w 24 godziny. Wszystko w szczytnym celu!

Widok na Tatry spod Chatki Puchatka. Po prostu WOW!