w , , ,

Tłumaczka języka migowego “skradła całe show” na koncercie piosenek powstańczych

język migowy

Wieczorny koncert “Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” to tradycyjne wydarzenie, którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Warszawiacy śpiewając np: “Warszawo, moja Warszawo”, “Siekiera, motyka”, “Sanitariuszka Małgorzatka” czy “Hej chłopcy, bagnet na broń”, czczą pamięć o powstańcach. Jednak tegoroczny koncert był inny niż wszystkie…

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przez pandemię koronawirusa na sali znajdowało się znacznie mniej widzów, niż bywało to w poprzednich latach. Warszawiacy zebrali się mimo to na Placu Wolności i wspólnie śpiewali piosenki powstańcze. Osoby, które na Placu Wolności ani w Muzeum Powstania Warszawskiego nie mogli się znaleźć, wydarzenie to śledzili w telewizji, a tam serca wszystkich skradła tłumaczka języka migowego.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Tłumaczka sprawiła, że fragmenty koncertu zaczęły podbijać sieć. Mimo pandemii koronawirusa, dzięki wspaniałej pracy kobiety, piosenki były śpiewane (a na pewno słuchane) przez o wiele większą publikę niż bywało to do tej pory. Porywające gesty, mimika oraz emocje w przekładzie Małgorzaty Limanówki – czyli tłumaczki języka migowego sprawiły, że aż chciało się śpiewać razem z wykonawcami. Jej pracę docenili również politycy:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Podczas wydarzenia w Muzeum Powstania Warszawskiego obecni byli m.in. prezydent Andrzej Duda, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a także liczne grono powstańców warszawskich.

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo