w ,

SuperSuper

Niezwykły domek powstaje nad Sanem koło Babic

Już wiadomo gdzie mieszkają Hobbici!

6:40

Gdyby Hobbici istnieli naprawdę, to prawdopodobnie mieszkaliby właśnie tam – Babice, chatka o kształtach bardzo podobnych do tych, które znamy z Władcy Pierścieni.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Właścicielem i twórcą tak niecodziennego domu jest stolarz – Bogdan Pękalski. Jego hobby to projektowanie wnętrz i ogrodów, a domek o takiej konstrukcji to nie pierwsze jego dzieło. Około 5 lat temu, w pobliżu miejscowości Krzywcza (k/Przemyśla), wybudował pierwszy taki domek. Wtedy również wzbudził ogromne zainteresowanie swoim kreatywnym pomysłem. Jego nowy dom w odróżnieniu od pierwszego, ma piętro i taras z widokiem na dolinę Sanu.

Kiedyś miałem marzenie postawić sobie taki domek ekologiczny. Pierwszy taki mój dom postawiłem w Krzywczy. To już pewnie tam niektórzy znają. No, chciało mi się wkomponować jak najbardziej w naturę z racji tej, że coś się tam zajmuję trochę wnętrzami, trochę ogrodami. Chciałem uciec do natury jak najbardziej. No i myślę, że tam mi się to udało. I próbuję teraz tu na Babicach. Tam jest ta „Chata Brata”. (…) Już od pięciu lat działa. Tak, że zapraszamy, można do nas przyjeżdżać. A tutaj ten nowy dom to nazwałem tak – „Guza Chata”. (… ) Bo chciałem uczcić pamięć po ojcu, bo pewnie by się tam z góry ucieszył. A wołałem na niego kiedyś Guzu, bo był niższy ode mnie. Zawsze go przytulałem(…) I myślę, to by pasowało do Niego, bo on był taki nasz tutaj „Panoramiks” z Bachowa. (…) No tutaj buduję coś podobnego, z może lepszym widokiem, ale te same technologie, które mam już sprawdzone.

– Bogdan Pękalski w wypowiedzi dla Portalu Przemyskiego.

Pan Bogdan zajmuje się nie tylko projektem swoich domów, ale również wykonanie. Wszystko stara się tworzyć własnoręcznie.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już za rok będzie mógł w pełni korzystać z “Guza Chaty”.

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Monika Koba

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
badania

Jesteś wysoki? Prawdopodobnie jesteś bardziej narażony na koronawirusa

Mars 2020

Misja Mars 2020. Zobacz relację NASA na żywo (WIDEO)