w , , , ,

Europejski Stadion Kultury 2020. Program, gwiazdy, terminy

Europejski Stadion Kultury to jeden z ciekawszych festiwali w Polsce. Jest to już jego 10 edycja, a trzeba przyznać, że za każdym razem zapewnia uczestnikom mocną dawkę doznań artystycznych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Festiwal Wschód Kultury jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i trzy Polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Przedsięwzięcie odbywa się dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych, samorządów wschodniej Polski oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jeśli o program chodzi, to własnie wczoraj dowiedzieliśmy sie wszystkiego na specjalnej konferencji, przygotowanej przez Narodowe Centrum Kultury. Transmisja trwała ponad godzinę, natomiast o programie Europejskiego Stadionu Kultury, który odbędzie się w Rzeszowie, możesz posłuchać od 35:30:

Masz problem z odtworzeniem wideo? Odtwórz je korzystając z tego linka.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

A w skrócie?

W ramach imprezy w tym roku odbędzie się kilkadziesiąc wydarzeń. Rzeszów będzie gościł artystów z takich krajów jak: Białoruś, Ukraina, Armenia czy Gruzja. Nie zabraknie oczywiście artystów z Polski. Na Hali Podpromie, czyli na koncercie głównym, wystąpią: Ania Dąbrowska, Kasia Nosowska, Sorry Boys oraz Krzysztof Cugowski z muzykami Filharmonii Podkarpackiej.

Ale festiwal to nie tylko muzyka. W ramach ESK będziemy mogli odwiedzić liczne wystawy czy obejrzeć spektakle i pokazy filmowe. Cały program jest zaplanowany na 3 dni – od 28 do 30 sierpnia 2020 a jego szczegółową rozpiskę znajdziesz tutaj: Europejski Stadion Kultury 2020 – Program

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak ze względu na powszechnie panującą pandemię, liczba miejsc jest ograniczona. Jednak osoby, które wejściówek nie zdobędą, będą mogły skorzystać z telebimów, na których odbędzie się transmisja koncertu.

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Apokalipsa? Nie! To niezwykła burza na Podkarpaciu (zobacz zdjęcia)

Jezioro Tarnobrzeskie – w tym roku plac budowy, a za rok… Plażing!