w ,

Ha haHa ha

Chcą przyłączyć Podkarpacie i Lubelszczyznę do Ukrainy… Wszystko przez wybory

‘Dobra chłopaki, czas najwyższy pozbyć się tej dziczy z naszego państwa’

„Dobra chłopaki czas najwyższy pozbyć się tej dziczy z naszego państwa” – to dokładny tytuł petycji online, jak powstała po wyborach prezydenckich wygranych przez Andrzeja Dudę. Prawdopodobnie jest to głupi żart, jednak pod petycją podpisało się już prawie 1 000 osób. Żart jest uwłaczający dla mieszkańców obu województw ale również dla Ukraińców. Sprawę nagłośnił Igor Isajew. W jego poście na facebooku możemy przeczytać:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Komentarze, które przytacza Igor, można bezpośrednio odczytać jako mowę nienawiści:

 • “podpisuję, ponieważ należe do tego debilstwa zwanym województwem lubelskim, tego kurwa zacofania społecznego. głupia polska, głupie polaczki kurwa, was tylko do auschwitz zaprowadzić piecyki włączyć [pisze kobieta — nadaje się to do prokuratury]”
 • “te tereny ukrainie [z małej litery] się należa”
 • “Podpisuję, ponieważ kij w oko ludziom z wschodniej Polski”
 • “To są zwierzęta”
 • “To jest dzicz i patologia”
 • “jest to dzicz buszmeńska”
 • “Mieszkam w Polsce a nie pislandii
 • “Województwa te działają na rzecz zniszczenia Polski.
 • “Ponieważ to jest dzicz, w amazonskiej dźungli jest bardziej spokojnie. Już nie mówiąc o Podlasiu ci to się zatrzymali w wieku gdzie wynaleziono ogień
 • “Wstyd mi za nich
 • “Wstydzę się za to ze to Polska
 • “Trzeba być debilem żeby głosować na tego po*eba”

#WszyscyPodkarpaciem

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Petycja została udostępniona już ponad 17 tysięcy razy tylko na Facebooku(!) Szybko urodził się też pomysł na przeciwdziałanie podobnym petycjom – podkarpacka działaczka Platformy Obywatelskiej Julita Widak rozpoczęła akcję #WszyscyPodkarpaciem. W swoim poście na Twitterze pisze:

Akcja Julity natychmiast rozprzestrzeniła się po sieci. Podchwyciły ją największe media w Polsce.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zawiadomienie do prokuratury

W sprawie mowy nienawiści postanowiła zabrać głos Anna Schmidt-Rodziewicz – pełnomocnik rządu ds. równego traktowania oraz poseł na Sejm RP z Podkarpacia. W swoim poście na facebooku informuje, że zawiadomiła w tej sprawie Prokuraturę Generalną:

Co sądzisz o tej całej sytuacji?

Aktualizacja [16.07.2020]

Autor petycji nie spodziewał się takiego rozgłosu, twierdząc, że miała ona na celu charakter humorystyczny. W odpowiedzi na obrót spraw postanowił się ustosunkować:

Witam was wszystkich serdecznie, w ciągu ostatnich 2 dni na mediach społecznościowych zauważyłem spore reakcje jak i również mocne oburzenie na petycje którą stworzyłem, z tego powodu chciałbym odpowiedzieć na wszystkie zarzuty i reakcje wywołane przez tą petycje.

Na początek chciałbym przeprosić wszystkich mieszkańców województwa Podkarpackiego i Lubelskiego którzy poczuli się oburzeni lub skrzywdzeni przez stworzoną petycje, chciałbym też przeprosić osoby innych narodowości oraz polityków którzy również poczuli się przez to źli, zdaje sobie sprawe z tego ile przez to mogłem urazić Polaków.

Chciałbym zacząć od tego iż petycja którą stworzyłem miała na celu mieć jedynie charakter humorystyczny i żartobliwy, nie chciałem przez nią oficjalnie obrazić ludzi o innych poglądach politycznych (większość żartów i tekstów które w ostatnim czasie atakowały polityke PiS również w większości są tworzone dla żartów, i tym samym miała być moja petycja).

Ale niestety zauważyłem iż cała sytuacja zaszła za daleko i rozpoczęło się istne zamieszanie, mnóstwo ludzi zaczęło to udostępniać, a następnie wielu znanych ludzi jak i polityków zaczęło to komentować, doprowadziło to do tego że powstały akcje w celu pomocy Podkarpaciu i Lubelskiemu, a nawet zaczęto robić do mnie pozwy do prokuratury.

Jestem dość przerażony i załamany sytuacją jaka się wydarzyła w ostatnim czasie, tworząc tą petycje nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji która może mieć miejsce, jest mi również przykro że niektóre osoby wzięły tą petycje do takiego stopnia że podpisując się pod tym zaczęli jeszcze atakować innych, i to jeszcze gorzej ode mnie.

Jest mi bardzo wstyd za takich ludzi, to właśnie przez to nadal jesteśmy podzieleni politycznie w naszym kraju.

Jeszcze raz chciałbym przeprosić was wszystkich za tą petycje (czyli wszystkich ludzi o innych poglądach, narodowościach itp.) jest mi bardzo przykro ilu ludzi wzięło to do siebie, czego mocno żałuje.

Obiecuje iż petycja w ciągu następnych paru godzin zostanie przeze mnie usunięta, chciałbym też przeprosić ludzi którzy z tego powodu już próbowali złożyć wnioski do prokuratury, chce żebyście wiedzieli że nie chciałem mieć złych intencji, bardzo przepraszam.

Narazie chciałbym żeby to ogłoszenie zobaczyło jak najwięcej ludzi i mediów którzy o tym poinformują

Mam nadzieje że przeprosiony zostaną dobrze odebrane i zrozumiane, ponieważ nie zależy mi na tworzeniu konfliktów (w razie czego przepraszam jeżeli popełniłem w tym wszystkim jakieś błędy ortograficzne).

Pozdrawiam Mac

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

2 komentarze

Skomentuj

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Napisane przez Paweł Krawczyk

  Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
  Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

  Najpierw śmieci, teraz ciepło. Prezydent Ferenc pisze list do Premiera

  Pijany, bez prawa jazdy postanowił uczyć się jeździć na ulicach miasta