w ,

Nowa odsłona Podziemnej Trasy Turystycznej. Otwarcie: grudzień 2020

W listopadzie 2019r. Ratusz podpisał umowę z Asseco Data Systems na renowację Podziemnej Trasy Turystycznej. Od stycznia natomiast trwa jej remont i obiekt jest całkowicie wyłączony z funkcjonowania. Modernizacja trasy ma na celu pozwolić odwiedzającym przeżyć swoistą podróż w czasie, a odbywać się to będzie dzięki dedykowanemu wyposażeniu multimedialnemu

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zwiedzający Rzeszowskie Piwnice będą bohaterami interaktywnej opowieści o historii miasta. Efekt iluzji osiągniemy dzięki zastosowaniu rozwiązań świetlnych, dźwiękowych, powietrznych, teatralnych oraz wizualnych przedstawionych zarówno w rzeczywistej, jak i wirtualnej przestrzeni. Przykładowo – przy oglądając historię wielkiego pożaru miasta z 1681 r., słychać będzie trzask palonego drewna, a specjalne urządzenia rozpylą sztuczny dym. 

– powiedział Paweł Sokołowski, Dyrektor ds. Rozwoju w Obszarze Smart City w Asseco Data Systems.

Podziemna Trasa Turystyczna składa się z 40 komnat i 25 piwnic. Wszystkie pomieszczenia połączone są korytarzami o łącznej długości ok. 500m. Do tej pory w żadnej z komnat ani na żadnym korytarzu nie było urządzeń multimedialnych, dlatego ta modernizacja przyniesie spore odświeżenie całej atrakcji turystycznej. W części nadziemnej powstanie „skwer kultury” – znajdzie się tutaj scena, LED-owa posadzka, oraz interaktywna studnia z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Realizacja przedsięwzięcia potrwa do 30 listopada 2020 r. Projekt będzie sfinansowany m.in. ze środków Unii Europejskiej. Wartość inwestycji wyniesie 22 mln złotych.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zgłoś nadużycie

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Turyści zastali zniszczony samochód. Winny jest niedźwiedź: “Nie miał kluczyków, to postanowił zrobić włam”

Paprykarz szczeciński przywitał pasażerów pierwszego lotu Rzeszów-Szczecin